KURS MISTRZOWSKI dla oboistów Tarnów, 18-21 maja 2010 r.

Maj 1, 2010

KURS MISTRZOWSKI

dla oboistów

Tarnów, 18-21 maja 2010 r.

Wykładowca Kursu:

Prof. Jerzy Kotyczka

Studiował w Katowicach w klasie oboju prof. E. Mandery oraz w wiedeńskiej Akademii Muzycznej u prof. M. Kautzky’ego w zakresie gry solowej (dyplom z najwyższym odznaczeniem w roku 1975) i w klasie kameralistyki prof. C. Ohlbergera. Brał udział w miedzynarodowych konkursach muzycznych w Monachium, Genewie i Budapeszcie (wyróżnienie), jest także laureatem konkursów krajowych: I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie im. K. Kurpinskiego we Włoszakowicach (1970), pierwszych nagród w kategorii tria i kwintetu na Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Muzyków w Gdansku (1970). Jako solista występował wielokrotnie w Polsce i za granica (Jugosławia, Austria, Szwajcaria, Czechosłowacja, Niemcy, Holandia, Włochy, USA i Kanada). Dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Od roku 1968 jest solista Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, od 1974 członkiem Kwintetu Detego Polskiego Radia. Profesor zwyczajny Akademii Muzycznej w Krakowie i Akademii Muzycznej w Łodzi. Gra na oboju firmy Ludwig Frank – Berlin.

W programie :

  • zajęcia indywidualne
  • koncert finałowy

Informacje ogólne

W kursie mogą wziąć udział uczniowie szkół I i II stopnia, nauczyciele jak również studenci i absolwenci uczelni muzycznych. Osoby poniżej 18 roku życia mogą uczestniczyć pod warunkiem przyjazdu wraz z opiekunem.

Uczestnictwo w kursie może być czynne lub bierne. Każdy uczestnik czynny będzie miał możliwość wzięcia udziału w dwóch indywidualnych lekcjach z profesorem Kotyczką, dostęp do sali ćwiczeń oraz otrzyma dyplom czynnego uczestnictwa w warsztatach obojowych. Będzie mógł również wystąpić w koncercie finałowym.

Uczestnik bierny będzie miał możliwość uczestnictwa we wszystkich lekcjach otwartych i koncercie finałowym jako słuchacz oraz otrzyma dyplom. Wszyscy nauczyciele gry na oboju otrzymają certyfikat uczestnictwa w Kursie Mistrzowskim. Uczestnicy czynni powinni przygotować kilka utworów i posiadać nuty łącznie z akompaniamentem.

Zajęcia odbywać się będą w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie.

ul. Lippóczy’ego 4, 33-100 Tarnów

Informacje szczegółowe w regulaminie kursu

KOSZT KURSU:

Uczestnictwo aktywne: 230zł

Uczestnictwo bierne: 50zł

Jednodniowe uczestnictwo bierne: 20zł

Zakwaterowanie od 30zł/doba (pokoje dwuosobowe)

ORGANIZATORZY:

Stowarzyszenie Sympatyków Muzyki

Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie

więcej informacji >>>

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: