Artykuł Justyny Stanek n.t. maszyny profilującej firmy Bucher

Maj 27, 2015

Badanie zależności osiąganego dźwięku obojowego od profilowania stroika przeprowadziłam na maszynie profilującej firmy Bucher. Materiały do artykułu zaczerpnęłam i przetłumaczył z oficjalnej strony internetowej Firmy Bucher (http://www.oboenrohr.ch/en-home) oraz ze swoich badań.

Pomysłodawcą maszyny profilującej jest Markus Bucher. Co ciekawe studiował on nie tylko obój w klasie André Lardrot, ale także medycynę w Bazylei. Jako freelancer, grał koncerty solistyczne, z zespołami kameralnymi oraz z orkiestrami.

Jako oboista od dawna chciał stworzyć maszynę do profilowania, która pozwoli skrobać stroiki jak najlepszej jakości oraz będzie posiadała wszystkie możliwości ich korygowania tak, aby dogoniły najlepsze stroiki zrobione ręcznie.

W 2008 roku po latach pracy, osiągnął ten cel i wprowadził maszynę do obrotu. Później stworzył prototyp maszyny do fagotu, a po przetestowaniu jej przez fagocistów wprowadził ją do sprzedaży. Można powiedzieć, że jest to Rolls-Royce wśród maszyn pomagającym oboistom w tworzeniu stroików. Maszyna zawsze wzbudza wiele zainteresowania i zachwytu. W Polsce posiada ją najprawdopodobniej tylko Akademia Muzyczna w Katowicach.

pełny artykuł w PDF >>>

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: